Zaznacz stronę

Automatyzacja procesów księgowych- czy jest się czego bać?

 

Technologia pełną parą wkracza w działania biur rachunkowych, przez co praca księgowych przechodzi rewolucje.

Z raportu Scanye Jakie są biura rachunkowe w Polsce? wynika, że automatyzacja procesów księgowych spędza nam sen powiek. Z jednej strony obawiamy się, że nasze czynności wykonają “roboty”, a z drugiej ponad 70% z nas rozważa automatyzację w pracy.

Przeczytaj artykuł i poznaj największe korzyści automatyzacji w księgowości.

Zalety automatyzacji procesów księgowych

 

Warto przyjrzeć się charakterystyce Twojej codziennej pracy, aby lepiej poznać plusy płynące z automatyzacji procesów księgowych.
Twoje obowiązki składają się z dwóch rodzajów czynności:
– powtarzalnych,
– wymagających specjalistycznej wiedzy.

Program zastąpi księgowych tylko w pracy powtarzalnej. Automatyzacji zostaną poddane czynności, takie jak: wprowadzanie faktur do sytemu czy wysłanie e-maili. A Ty będziesz miał więcej czasu i skupisz się w pełni na wykonywaniu zadań wymagających doświadczenia i eksperckiej wiedzy.

Jak wynika z raportu Scanye Jakie są polskie biura rachunkowe? większość biur jest otwarta na automatyzację, ale póki co z niej nie korzysta. Branża rozwija się, dzięki czemu coraz więcej księgowych zacznie stosować nowe technologie i przyspieszy powtarzalne czynności. Oznacza to również, że tradycyjne biura, które nie zautomatyzują swoich działań znikną z rynku na tle konkurencji.

Dzięki automatyzacji księgowości masz czas na bycie prawdziwym partnerem i rzetelnym doradcą dla swoich klientów.
Dzięki automatyzacji księgowości zajmujesz się:
– analizowaniem konkretnych spraw klientów,
– specjalistycznym doradztwem,
– pogłębianiem swojej wiedzy.

 

 

Co zyskasz, dzięki wprowadzeniu automatyzacji procesów księgowych?

 

  • Zwiększenie wydajności firmy

Firmy korzystające z zautomatyzowanych procesów są wydajniejsze. Przejęcie części zadań przez komputery, programy księgowe i np. DGCS synchronizację ze Scanye, odciąża od żmudnych i niewymagających specjalistycznej wiedzy obowiązków.

To z kolei sprawia, że zaoszczędzony czas przeznaczamy na przyjrzenie się bardziej wymagającym kwestiom rachunkowym, pogłębianie zawodowej wiedzy lub… czas dla siebie, którego zawsze jest mało.

Automatyzacja procesów księgowych największe znaczenie odgrywa przy wykonywaniu czasochłonnych i powtarzalnych czynności, takich jak: wprowadzanie dużej liczby faktur do systemu, księgowanie, dekretowanie.

A w przypadku biur rachunkowych dodatkowo przy procesach związanych z powtarzalną obsługą Klientów: przypominaniem klientom o przesłaniu faktur, upewnieniem się, że to już wszystkie faktury w danym miesiącu, wysyłaniem rozliczeń do klientów.

 

  • Dostęp do archiwum faktur 24/7

Nowoczesne programy ułatwiają prowadzenie biurowych archiwów. Archiwum w wersji wirtualnej jest wygodniejsze. Aby odszukać wybraną fakturę lub inny dokument, wystarczy, że wpiszesz odpowiednią frazę w wyszukiwarkę, a system odnajdzie fakturę. Elektroniczna forma przechowywania dokumentów prowadzi również do zwiększenia ich bezpieczeństwa oraz jest zgodna z RODO. Archiwum Scanye zsynchronizowane
z DGCS jest dodatkowo szyfrowane.

 

• Ułatwienie dla klientów

 

Automatyzacja procesów księgowych niesie ze sobą również korzyści dla klientów biur rachunkowych. Dostają natychmiastowy dostęp do interesujących ich danych, mogą nadzorować proces pracy i samodzielnie przesyłać niezbędne faktury do systemu. Wpływa to na poprawę jakości stosunków pomiędzy klientami a firmą, a także na jej korzystną reputację.

 

  • Korzyści ekonomiczne

Automatyzacja księgowości pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, dotychczas wydawanych na:
– akcesoria biurowe,
– kserokopiarki,
– ryzy papieru, wydruki,
– przestrzeń w biurze.

 

Oprócz tego warto wspomnieć, że jest to działanie chroniące ekosystem.


Automatyzacja wpływa na:
– zmniejszenie zużyciu papieru przez firmę,
– ograniczenie zużycia energii.

 

 

Jakie codzienne procesy księgowe zautomatyzuje dla Ciebie DGCS synchronizacja ze Scanye?

 

⇒ OCR w DGCS zsynchronizowany ze Scanye to rozwiązanie 2w1, czyli odczyt + księgowanie faktur. Stworzysz również schematy księgowania, które dodatkowo ułatwią pracę.

⇒ Funkcja komentarzy do faktur automatyzuje proces komunikacji z klientem.
Jednym kliknięciem wyślesz szybkie powiadomienia, np. o konieczności dostarczenia dokumentów.

⇒ Przekazywanie faktur przez klientów jest szybsze. Zamiast wizyt w biurze rozbijających Twój dzień pracy, klient prześle skan lub zdjęcie faktury prosto z telefonu do aplikacji Scanye i automatycznie do DGCS.

⇒ Kontrola z Urzędu Skarbowego odbędzie się sprawniej dzięki pobraniu faktur klienta z archiwum,
a następnie wysyłce ich mailowo.

Automatyzacja procesów = pomoc dla księgowych

 

Jako księgowy pomagasz klientom w prowadzeniu firm. Skupiasz się na wielu czynnościach, nie kończących się tylko na dekretowaniu faktur. Masz dużo obowiązków i wielką odpowiedzialność, dlatego nie powinieneś zostawać ze swoją pracą sam.

To właśnie automatyzacja pomoże odciążyć Cię w codziennych zadaniach. Dzięki procesom Scanye pożegnasz nadgodziny, stres i brak wolnego czasu.

Karolina Kubacka DGCS S.A.

 

Przeczytałeś do końca?
Podobał Ci się ten artykuł?
Chcesz być na bieżąco?
?

--ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA--

 

-Najnowsze promocje
-Aktualizacje programu
-Organizowane wydarzenia


 

KLIKNIJ