FIK Księga Handlowa DOS/Windows 15.5! Program już dostępny!

Informujemy, że opublikowana została nowa, płatna wersja programu FiK Księga Handlowa w wersji 15.5. Oprogramowanie zostało dostosowane do zmian w przepisach, które zaczęły obowiązywać od 1 lipca 2015 roku. Aktualizacja jest płatna dla posiadaczy programu generacji 15 na zasadach update (350 zł netto). Dla użytkowników starszych generacji wersja płatna zgodnie z cennikiem.

Poniżej przesyłamy pełny wykaz zmian:

  • zmieniono dokument zakupowy VAT w części dotyczącej zakupów poza Rzeczpospolitą Polską i VAT-u odwrotnego, dostosowując go do aktualnych przepisów,
  • zmieniono wydruki rejestrów zakupu,
  • zmieniono dokument sprzedaży VAT w ten sposób, że można teraz ustawiać usługę VAT przyciskiem F4 (domyślnie jest towar). Przełączanie z usługi na towar też odbywa się przyciskiem F4.
  • wprowadzono nowe deklaracje VAT-27(1) i VAT-7(15)

UWAGA!

Jeżeli chcemy wystawić deklarację VAT 7 w wersji 15, to należy zmodyfikować dokumenty zakupowe, które wchodzą do tej deklaracji, a dotyczą UE i VAT-u odwrotnego. Dokumenty te znajdują się w dwóch miejscach: w paczkach i rejestrach VAT.

W przypadku sprzedaży – wyszczególnienie, która sprzedaż dotyczy towaru a która usług (dla tych, którzy składają VAT 27 i mają VAT odwrotny na sprzedaży)

Zapraszamy do składania zamówień.

Pobierz wersję próbną.