II Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowie Wielkopolskim

II REGIONALNE TARGI BIZNESU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI „LOGISTYKA W BIZNESIE” HONOROWY PATRONAT STAROSTY OSTROWSKIEGO PAWŁA RAJSKIEGO 20 marca 2015 Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wlkp.

W dniu 20 marca 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim odbędą się II Regionalne Targi Biznesu i Przedsiębiorczości.

Celem Targów jest zapoznanie potencjalnych klientów z szeroką ofertą asortymentową wystawców, promocją sprzedawanych produktów i towarów oraz reklama lokalnego biznesu. Ponadto poprzez wizualne prezentacje sprzedawanych produktów i możliwość zakupu towarów Targi będą doskonałą okazją do nawiązania kontaktów biznesowych oraz promocji przedsiębiorstwa w regionie.

W związku z powyższym zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszego stoiska na Targach lub zarezerwowanie stoiska wystawowego dla własnej firmy, celem przedstawienia swojej oferty.

Firmy zainteresowane zamówieniem stoiska wystawowego prosimy o kontakt:

Podczas targów odbędą się bezpłatne warsztaty oraz szkolenia na które serdecznie zapraszamy.

Poniżej pełna lista warsztatów oraz szkoleń:

Podstawy zarządzania projektami – dobór metody zarządzania jako narzędzia

Godz. 11.00 – 12.00

Prowadzący: Roman Bratek – Prezes Zarządu Bratek Consulting

Ekspert i praktyk w dziedzinie zarządzania programami oraz ryzykiem. Trener M_o_RR (był pierwszym w Polsce akredytowanym trenerem tej metodyki) oraz PRINCE2R, Advance Practitioner MSPR. Pracował w polskich oraz w międzynarodowych firmach z branży IT, prowadząc projekty dla bankowości, ubezpieczeń oraz sektora administracji publicznej. Współpracował z Narodowym Centrum Informacji Królestwa Arabii Saudyjskiej przy identyfikacji i definiowaniu 6 programów. Uczestniczył w rozwoju korporacyjnego systemu zarządzania ryzykiem dla dużej spółki giełdowej. Łączy bogatą wiedzę metodyczną z pragmatycznym podejściem do rozwiązywania problemów, które napotykają firmy, porządkując zarządzanie projektami i programami.

Tworzenie projektów – “startup”

Godz. 12.00 – 13.00

Prowadzący: Piotr Puchalski i Miron Bryła

Piotr Puchalski – Prezes Zarządu spółki PsycheON

Projektant oraz architekt systemów informatycznych z ponad 11 letnim doświadczeniem (pierwszy program na rynku w wieku 17 lat). Prezes Zarządu spółki PsycheON, której aktualnie głównym projektem jest Internetowa Platforma Wsparcia Psychoonkologii.

Miron Bryła

Jest współwłaścicielem i współtwórcą innowacyjnych aplikacji internetowych tj. MójKsięgowy24, Planizer. Pracuje w PsycheON Sp. z o.o. nad rozwiązaniami IT w medycynie i Internetową Platformą Wsparcia Psychoonkologii.

Obsługa urządzeń fiskalnych

Godz. 11.00 – 12.00

Prowadzący: Kamil Kostera – Serwisant/handlowiec w dGCS Biznesmen.

Dyplomowany serwisant urządzeń fiskalnych firmy POSNET, uprawniony do ich fiskalizowania, rejestracji oraz wykonywania przeglądów okresowych.

Praca tymczasowa jako dobre rozwiązanie na niepewne czasy

Godz. 13-14

Prowadzący: Kamil Świątkowski – Prezes Zarządu HR SERVICES Sp. z o.o.

Co to jest OFE? Moja emerytura w przyszłości

Godz. 11.00 do 11.45

Prowadząca: Donata Szopińska-Frąszczak, Zastępca Dyrektora Oddziału ZUS w Ostrowie Wlkp.

Świadczenia wypłacane przez ZUS w razie wypadku przy pracy

Godz. 11.00 – 11.45

Prowadzący: Radosław Kukuła, Starszy Specjalista Wydziału Świadczeń Emerytalno-Rentowych.

Uwaga! Oprócz szkoleń/wykładów w ramach stosika wystawowego pracownicy ZUS Oddział w Ostrowie Wlkp. będą udzielać informacji dotyczących założenia działalności gospodarczej oraz udostępniony zostanie mobilny PUE RUM.

Rozliczanie PIT przez Internet (porady)

Godz. 12.00 – 13.00

Prowadzący: pracownicy Urzędu Skarbowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Aktywne metody poszukiwania pracy

Godz. 12.00 – 13.00 – limit miejsc – 16 osób

Prowadząca: Barbara Niemand – doradca zawodowy Centrum Aktywizacji Zawodowej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowie Wlkp.

Bilans preferencji i predyspozycji zawodowych

Godz. 13.15 – 14.30

Prowadząca: Barbara Niemand – doradca zawodowy Centrum Aktywizacji Zawodowej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowie Wlkp.