Informujemy, że ukazała się nowa wersja programu Kadry, Płace i ZUS PRO. Wersja posiada numer 9.7.5.28, rozwija funkcjonalność deklaracji PIT-11 obowiązującej od 1/2020. Umożliwia wybór w formularzu jednego z dwóch sposobów wykazania danych dotyczących osób w wieku do ukończenia 26 lat. Dane można wykazać zgodnie stricte z opisem wypełnienia oraz z adnotacjami zawartymi na PIT-11 wer. 25 lub według instrukcji umieszczonej na stronie Ministerstwa Finansów.

Wersja zawiera też zmienną finansową dot. składek zdrowotnych właścicieli na rok 2020.

Aktualizacja jest bezpłatna dla posiadaczy programu w generacji od 9.7.0.0. Dla użytkowników wcześniejszych wersji płatna jest zgodnie z cennikiem.

Wprowadzone nowości:

 

  • Umożliwiono wybór jednego z dwóch sposobów wykazania w formularzu PIT-11 wer.25 danych dotyczących osób w wieku do ukończenia 26 lat. Dane można wykazać zgodnie stricte z opisem wypełnienia oraz adnotacjami zawartymi na PIT-11 wer.25 (rekomendowane przez Wydawcę – wtedy w sekcjach E2 i E6 wykazywane są tylko wartości przekraczające limit ulgi dla osób w wieku do 26 lat, natomiast przychody do tego limitu wykazywane są w sekcji G). Drugi sposób wykazania danych jest opracowany wg instrukcji wypełnienia umieszczonej na stronie Ministerstwa Finansów w dniu 15.01.2020 r. Jest on rekomendowany przez niektóre urzędy skarbowe – wtedy w sekcjach E2 i E6 wykazywane są wartości z list (rachunków do zleceń), w których naliczono zaliczkę na podatek (z uwagi na brak wniosku o nieliczenie zaliczki na podatek). Wartości te są wykazywane niezależnie od przekroczenia limitu ulgi dla osób w wieku do 26 lat;
  • Zmienna finansowa “Podstawa ZUS zdrowotna dla właściciela” obowiązująca od 1/2020.

Cennik aktualizacji dostępny jest na stronie internetowej www.dgcs.pl.