Nowe wzory deklaracji VAT-7 i VAT-7K na 2019 rok


W dniu 31 stycznia 2019 r. w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 21 stycznia 2019 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług (
Dz.U. 2019, poz. 193). Rozporządzenie wprowadza nowe wzory deklaracji VAT-7 wzór (19) i VAT-7K wzór (13), które będą stosowane od rozliczenia za styczeń / I kwartał 2019 r. Rozporządzenie weszło w życie z początkiem lutego bieżącego roku.

Opcja wysyłki formularza VAT-7 i VAT -7K za pomocą DGCS System zostanie udostępniona po opublikowaniu przez Ministerstwo Finansów wszystkich wymaganych informacji. Na bieżąco śledzimy postępy prac Ministerstwa w tej sprawie i czekamy na ostateczną strukturę dokumentów XML. Niezwłocznie Państwa poinformujemy, gdy już wysyłka tych formularzy będzie możliwa. Nowe wzory deklaracji będą dostępne w najnowszych wersjach DGCS System i programach DOS.

Przykładamy największą uwagę, aby nasz system był zawsze dostosowany do aktualnych przepisów prawa. Wszelkie zmiany na bieżąco wprowadzane poprzez aktualizację. Dzięki temu dajemy Państwu komfort i rzetelność korzystania z naszego oprogramowania.