Z uwagi na zmiany w systemie fakturowania chcielibyśmy poinformować, że DGCS System jest przygotowane na wymianę danych z Krajowym Systemem e-Faktur, jak i na każdą zmianą wprowadzaną przez ustawodawcę.
Jako DGCS S.A. zawsze staramy się być pierwsi i zgodni ze wszystkimi zmianami, które są wprowadzane – to nas wyróżnia. Zależy nam, by nasi klienci zawsze byli o krok do przodu przed innymi, bo… komfort w biznesie to podstawa!

To rewolucja w obrocie faktur, ponieważ odbiór, przechowywanie oraz udostępnianie e-Faktur od tego momentu spoczywać będzie na Krajowym Systemie e-Faktur. 

Obok koniecznych zmian w oprogramowaniu przygotowujemy dla Państwa szkolenie, w którym krok po kroku omówimy zmiany w programie i sposobie wystawiania

Co to jest KSeF?

Krajowy System e-Faktur (KSeF) umożliwia wystawianie i udostępnianie faktur ustrukturyzowanych. W początkowym okresie faktury ustrukturyzowane będą funkcjonowały w obrocie gospodarczym jako jedna z dopuszczanych form dokumentowania transakcji, obok faktur papierowych i obecnie występujących w obrocie gospodarczym faktur elektronicznych.

Jaki format ma e-Faktura?

Faktura ustrukturyzowana przyjmuje format xml zgodny ze strukturą logiczną e-Faktury FA(2) opublikowaną w Centralnym Repozytorium Wzorów Dokumentów Elektronicznych (CRWDE) na platformie ePUAP.

Kto korzysta z KSeF?

  • Przedsiębiorcy zarejestrowani jako czynni podatnicy podatku VAT,
  • Przedsiębiorcy zwolnieni z podatku VAT,
  • Podatnicy zidentyfikowani w Polsce do szczególnej procedury unijnej OSS, posiadający polski identyfikator podatkowy NIP.